Influencer turunduse näpunäited Wolt Läti turundusjuhilt

Wolt on kasvanud kiirelt nullist regiooni üheks populaarseimaks toidu kojuveo äpiks. Kuidas nad seda tegid?

Endine Wolti Läti turundusjuht ja praegune Promoty Läti turu juht Elīza Jaka jagas hiljuti Facebook live‘is oma influencer turunduse õppetunde ja nõuandeid. Panime olulisimad punktid kirja! 👇🏼

.

Miks influencer turundus toimib?

♡ Nii Facebooki kui ka Instagrami algoritm muutub selles suunas, et me näeme üha vähem brändide postitusi ja reklaame. Seetõttu muutub brändide jaoks üha kasumlikumaks eelistada influencer turundust tavapärastele sotsiaalmeedia reklaamidele.
.
♡  Influencer turunduse puhul on oluline ka positiivne mõju brändi kuvandile: tahes-tahtmata seostame me brändi nende sisuloojatega, kellega ta on koostööd teinud. Kui bränd on oma koostööpartnereid hoolikalt valinud, on see seos postitiivne.

Kust ja kuidas influencereid leida?

♡ Vaata, ehk on su seniste kasutajate seas sisuloojaid, kellega koostööd teha. Samuti võib üle vaadata brändi jälgijad sotsiaalmeedias – on seal mõni influencer, kes brändi pidevalt oma storydes või postitustes märgib? Need on need superfännid, kellega koostööd tasub teha ♡   (…loomulikult kasutab Wolt nii Lätis kui ka Eestis Promotyt 😛)

♡ Kui influencer su brändi pidevalt storydes või postitustes märgib, tasub neid mõne emoji või kommentaariga tänada. Lisaks võid küsida, kas tohid loodud sisu ka brändi kanalites jagada!

♡ Jälgi, et influencer jagaks brändiga samu väärtuseid – näiteks kui müüd fitness-tooteid, peaks ka sisuloojad, kellega sa koostööd teed, viljelema sportlikku eluviisi.

♡ Enne koostöö alustamist tasub üle vaadata sisulooja seniste postituste ja pildiallkirjade kvaliteet, endised koostööpartnerid ja jälgijate demograafia. Näiteks Wolt tegutseb Lätis ainult Riias, mistõttu teevad nad koostööd influenceritega, kes on Riiast pärit ning kelle enamik jälgijaid on samuti Riiast.

Lisaks tasub silmas pidada sisulooja kaasatuse määra. Mida kõrgem on jälgijate arv, seda madalam kipub kaasatus olema – Eliza jälgib tavaliselt, et see ei oleks madalam kui 5%.

👉🏼 Loe lisaks: Kuidas leida brändiga sobivaid influencereid?

Wolti influencer turunduse strateegia

♡ Läti turule sisenedes oli Wolti jaoks oluline, et uuest rakendusest kuuleks võimalikult palju Riia elanikke. Seetõttu oli nende esimene strateegia sooduskoodide kasutamine: nii influencerid kui ka nende jälgijad, kes Woltist midagi tellisid, said koodi abil madalama kohaletoimetamise tasu. 

Sooduskoodid osutusid ka parimaks viisiks influencer turunduse tulemuste mõõtmiseks: koodide abil oli võimalik kindlaks teha, milline koostöö kui palju tulemusi tõi.

Hiljem, kui teadlikkus brändist juba kõrgem oli, võeti kasutusele FOMO (fear of missing out) strateegia: Wolt oli kõikjal nähtav, et tekitada inimestel tunne, et kõik nende ümber tellisid toidu alati Woltist ning nemad peaks seda samuti proovima.

Influenceritega koostööd tehes teeb Wolt peamiselt tootekampaaniaid, kus sisuloojad saavad tasuks Wolti krediiti: sel juhul saavad influencerid ise ka Woltist tellimise kogemuse  ning kui nad teavad ja usaldavad toodet, on tulemuseks siiramad ja kvaliteetsemad koostööpostitused. Samal põhjusel tasub anda influenceritele vabadus oma ideede ellu viimiseks.

♡ Aeg-ajalt tasub kaasata uusi influencereid, kellega koostööd teha – vastasel juhul jõuab bränd pidevalt vaid piiratud sihtgrupini.

Kokkuvõttes rõhutas Eliza, et iga bränd peaks välja kujundama oma strateegia: mis töötab ühe brändi jaoks, ei pruugi töötada teise jaoks. Kui sul on Promoty platvormi kohta küsimusi või tahad arutada, kuidas influencer turundus sinu brändi heaks tööle panna, võid julgelt meiega ühendust võtta või kiire 30-minutilise demo broneerida!

Sulle võivad meeldida ka järgmised postitused:
15 küsimust influencer turunduse strateegia koostamiseks

15 küsimust influencer turunduse strateegia koostamiseks

15 küsimust influencer turunduse strateegia loomiseks LISATUD TÖÖLEHT! 📜Tulemuslik influencer turundus algab läbimõeldud strateegiast. Seetõttu panime kirja 15 küsimust, mida enne influencer turundusega alustamist endalt ja oma kolleegidelt küsida. Lisaks leiad...

Telli järgmised blogipostitused meilile:


Bitnami