Mis on PROMOTY ja kuidas seda kasutada?

Sotsiaalmeedia on mängib meie ostukäitumises üha olulisemat rolli: 70-80% inimestest otsib enne ostuotsuse tegemist lisainfot sotsiaalmeediast ja 92% eelistab sõprade soovitusi reklaamile. Seetõttu me Promoty lõimegi – et tuua kokku turundajad ja agentuurid, mõjutajad ja teised sotsiaalmeedia kasutajad.

Näiteks kui sa tahad, et 100 ägedat naist vanuses 20-25 sinu tootest pilti teeks ja seda Instagramis jagaks, siis sa ei pea sa hakkama neile ükshaaval kirjutama, tingimusi kokku leppima, hindade üle vaidlema ja ülekandeid tegema – läbi Promoty saad seda kõike teha paari klikiga.

Lühidalt, see käib nii:

  1. Turundaja leiavab läbi Promoty sobivad sisuloojad – kas mõjutajad või tavalised inimesed.
  2. Sisuloojad saavad vastava pakkumise, mille nad saavad aksepteerida või tagasi lükata.
  3. Pakkumised täidetakse ja sisulooja saab tehtud töö eest tasu. Turundaja saab kogu kampaania kulgu reaalajas jälgida ja vajadusel korrektuure teha.

Ikka on natuke segane, eks? Vaatame lähemalt, kuidas see turundaja jaoks töötab!

 

1. Loo uus bränd, vajutades suurele  märgile

Seejärel saad lisada brändi logo, kodulehekülje ja lühikese kirjelduse. See annab sisuloojatele aimu, millega on tegemist, ning aitab otsustada, kas nad tahavad sinu brändiga koostööd teha.

2. Vali bränd ning “Manual Campaign”, et luua uus kampaania.

3. Lisa kampaania pealkiri ning postituse tekst.

Pane tähele, et siia lisatud tekst ja hashtagid peavad sisalduma igas kampaaniapostituses 100% – et mitte tekitada liiga “kommertslikku” postitust, ei ole mõistlik siia liiga pikka teksti lisada 🙂 Enne ja pärast sinu määratud teksti võivad sisuloojad kirjutada midagi iskupärast.

4. Kirjelda võimalikult lihtsalt, mida sisulooja tegema peab.

5. Märgi huvid, mis sisuloojal olema peavad.

Match all interests tähendab, et sisuloojal peab olema täpselt nende huvide kombinatsioon.
Match at least one korral peab sisuloojal olema minimaalselt üks valitud huvidest.

6. Vali sisuloojad, keda oma kampaaniasse kaasata soovid.

Sisuloojaid saad filtreerida kaheksa kriteeriumi põhjal: vanus, sugu, elukoht, jälgijate arv, keskmine meeldimiste  arv, ühe postituse hind ning kaasatuse määr. Paremal näed kampaania kokkuvõtet ning eeldatavat levikut, meeldimiste ja kommentaaride arvu.

Vajutades sisulooja profiilipildile, näed tema viimaseid fotosid.
Vajutades sisulooja kasutajanimele, satud tema Instagrami profiilile.

7. Vali kampaania algus- ja lõpukuupäev.

Seades alguskuupäevaks tulevikus oleva kuupäeva, saad kampaaniaid ette ajastada (schedulida)  – samamoodi nagu Facebookis. Nupp Save and Review salvestab kampaania mustandina (st pakkumisi veel välja ei lähe).

8. Vaata üle detailid ja kinnita kampaania.

Vasakul näed, kuidas sisulooja sinu pakkumist näeb. Confirm vajutades käivitub kampaania valitud kuupäeval – eeldusel, et kontol on piisavalt krediiti.

9. Sinu kampaania läks käima – juhu! 🎉 Nüüd jääb üle vaid oodata, kuni sisuloojad su pakkumise aksepteerivad.

.

10. Vaata kampaania statistikat ja sisuloojaid

Vajutades kampaania nimele, näed kampaania detaile ja seniseid tulemusi (levik, meeldimiste ja kommentaaride arv). Samuti saad kampaaniat pikendada või selle varem lõpetada.

Allpool näed sisuloojaid, kes on sinu kampaania pakkumise kas vastu võtnud (accepted), kampaaniapostituse juba avaldanud (completed), pakkumise tagasi lükanud (rejected) või pole veel oma valikut teinud (pending). Täidetud pakkumisi on aega üle vaadata kolm päeva.

Nupule “Edit Offers” vajutades saad välja vahetada need sisuloojad, kes pole pakkumisele veel reageerinud. Hall linnuke ✔ tähistab sisuloojat, kes pole pakkumist veel näinud. Sinine linnuke tähistab sisuloojat, kes on küll pakkumist näinud, kuid pole sellele veel reageerinud.

11. Vaata kampaaniapostituste statistikat

Hiljutiste postituste peale vajutades näed statistikat: levikut, meeldimiste, kommentaaride arvu ja hinda.

Hinnastamine toimub kvaliteedi põhimõttel: sisulooja saab postitades kohe kätte 40% tasust ning 60% sõltuvalt sellest, kui hästi kampaaniapostitus võrreldes tema teiste postitusega töötab. Eesmärk on jõuda oma profiili keskmiste näitajateni – see motiveerib sisuloojaid tegema võimalikult kvaliteetseid postitusi.

12. Vaata sisuloojate statistikat

Samuti näed statistika all kampaanias osalenud sisuloojate statistikat: jagunemist vanuse, soo, jälgijate arvu jm põhjal. Hiirega huvide peal hõljudes näed, mitu antud kategooriasse kuulunud sisuloojat kampaanias osales.

Kampaanias kaasatud inimesi (sisuloojate jälgijaid) me veel ei suuda analüüsida, kuid see on plaanis.

Tahaksid proovida? Loo oma esimene kampaania tasuta!

Kõikide küsimuste puhul võid julgelt kirjutada meile info(at)promoty.eu! Samuti soovitame pilk peale hoida Promoty blogil – näiteks oleme kirjutanud, miks kasutada mikromõjutajaid (1), kuidas influenceritele läheneda (2) ja  kuidas influencer turunduse tasuvust mõõta (3).

LOO OMA ESIMENE KAMPAANIA SIIN

.

.

Get the FREE eBook...
Telli uued postitused meilile
Nõustun, et minu meiliaadress lisatakse Promoty blogi meililisti programmis GetResponse ( more information )
We respect your privacy

Seotud postitused

Marelle Ellen Written by:

Marelle on Promoty tiimis jne

Be First to Comment

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga