Influencer turunduse idufirma kaasas

investeeringu mainekalt investorilt

Eesti idufirma Promoty loob platvormi, mis viib kokku brändid ja Instagrami sisuloojad ehk nn influencerid. Eestis juba poolteist aastat edukalt tegutsenud idufirma kaasas nüüd investeeringu, et platvorm esimestele välisturgudele viia. 

Promotysse investeerinud turundusagentuuri IMPACT 80/20 asutaja Kristjan Raude sõnul on influencer turundus täna lapsekingades, mis peatselt hakkavad väikseks jääma. 

“Olen tegutsenud turunduse ja müügi valdkonnas viimased 15 aastat nii Eestis kui välismaal ning näen, et influencer turundus on tulnud, et jääda,” selgitab Raude investeeringu tagamaid. ”Selle valdkonna iga-aastane kasv on meeletu. Näen, et Promoty lahendab influencer turunduses väga suurt probleemi ja loob sellega väärtust mõlemale osapoolele täna Eestis, tulevikus üle kogu maailma.”

Raude sõnul otsustas ta Promotysse investeerida kahel põhjusel: asutajad ja valdkond. “Aleks ja Leo on visionäärid, kel on head mõtted ja tahe need teoks teha. Ilma lisajõududeta on nad Promoty platvormi väga heale tasemele viinud. Ootan põnevusega, mis kõik võimalikuks osutub kui meeskond kasvama hakkab.

“Oleme platvormi pooleteist aasta jooksul Eestis valideerinud ning koostöös kohalike brändidega toodet paremaks ehitanud. Usume, et toode on peagi sealmaal, et suudame ka maailma mastaabis konkureerida,” sõnab Promoty tegevjuht Aleks Koha.

Laienemisel plaanib idufirma kasutada lokaalset strateegiat, kus laienetakse riigist-riiki ja kohalikus keeles. Sarnast strateegiat on Eesti idufirmadest edukalt kasutanud näiteks Bolt. 

“Promoty on kindlasti idufirma, millel silma peal hoida,” kinnitab Madis Müür, tehnoloogiainvestor ja Promoty nõustaja. “Nad viivad brände suunamudijatega kokku oluliselt soodsamalt ja paremini sihitult kui konkureerivad platvormid. Eeldused turu kiireks võitmiseks on loodud ja see on Eestis ka juba toimumas. Väga põnev on sellele tulevasele Eesti tehnoloogiamaastiku eduloole kaasa aidata.”

Promoty on tegutsenud alates 2017. aasta lõpust. Platvormiga on Eestis liitunud pea 15 000 Instagrami kasutajat ning üle 500 turundaja. Pooleteist aasta jooksul on läbi viidud pea 250 kampaaniat brändidega nagu Wolt, River Island, Taffel ja Circle K.

 Pressiteade, 28.06.2019

Sulle võivad meeldida ka järgmised postitused:
Promoty värbas endise Wolti Läti turundusjuhi Elīza Jaka

Promoty värbas endise Wolti Läti turundusjuhi Elīza Jaka

Promoty värbas endise Wolti Läti turundusjuhi ning valmistub uusi turge vallutamaPRESSITEADE 6.juuli 2020   Eesti influencer turunduse idufirma Promoty andis teada, et on Läti turu juhiks värvanud endise Wolti Läti turundusjuhi Elīza Jaka. Viimased kaks aastat on...

Promoty 2019: uus toode, uued turud ja veelgi kõrgemad sihid

Promoty 2019: uus toode, uued turud ja veelgi kõrgemad sihid

Detsember on kokkuvõtete tegemise aeg. Promoty lõppevale aastale tagasi vaadates olime tiimiga isegi üllatunud, kui palju me sel aastal ära oleme teinud – alustades uue Promoty lansseerimisest ning lõpetades esimeste välisturgude avamisega.

Telli järgmised blogipostitused meilile:


Bitnami